Opalanie w ciąży

Idą wakacje,  często pytacie czy możecie się opalać w ciąży.

Twoja skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa, pod wpływem słoca możesz zauważyć jej kolor się zmienia. Czasem pojawiają się plamy. Opalanie w ciaży jest dozwolone, z umiarem i ostrożnością.

Plaża

Używaj filtrów mineralnych i pij przynajmniej 3 litry wody dziennie. Warto wspomnieć, że w opalaniu na plaży oprócz poparzenia, plam i ryzyka uaktywnienia raka skóry głównym bezpośrednim ryzykiem jest długotrwałe przegrzanie. Działanie wysokich temperatur wpływa bardzo niekorzystanie na działanie łożyska, może powodować skoki ciśnienia tętniczego u dziecka (dlatego porody w wodzie zawsze są kontrolowane pod kątem temperatury która nie powinna być wyższa niż 37 stopni). Używaj filtrów mineralnych, smaruj się zawsze 30-20 minut przed wyjściem na plaże i co ok 2h lub jak wskazuje producent na opakowaniu.

Solarium

Używaj kosmetyków, które sa odpowiednie do opalania na solarium, one odpowiednio przygotują skórę do opalania. Na wszelki wypadek skonsultuj swoje plany z położną. Czas spędzony na solarium, łącznie nie powinien przekraczać jednej godziny. Zawsze używaj kosmetykó regenerujących po opalaniu. Nie powinnaś korzystać z solarium częściej niż 1 raz w tygodniu.

Alternatywy:

Opalanie natryskowe

Dowiedz się czy w Twoim salonie używaja natrysków na bazie substancji DHA. Ta substancja jest naturalna, dozwolna w ciąży. W odróżnieniu od zwykłego samoopalacza natryskowe opalanie (airbrush tanning) nie zostawia śladów, smug, plam. Substancja używana nie zawiera tylu środków chemicznych i konserwantów. Przed zabiegiem powinien zostać wykonany peeling a łokcie i kolana posmarowane wazeliną. Zaletą tej metody jest przede wszystkim to, że nie da się jej zmyć, a znika ona w miarę złuszczania się naskórka

 

Jeśli dbasz nie tylko o skórę a także o ciało od wewnątrz zapraszam Cie do zakupy ebooka Żywienie w Ciąży, najbardziej aktualne zalecenia żywieniowe dla okresu ciąży! W atrakcyjnej cenie tylko £2,90

 

 

 

źródła:
https://badaniaprenatalne.pl/opalanie-w-ciazy-czy-mozna-chodzic-do-solarium-w-ciazy/
https://www.nhs.uk/chq/Pages/955.aspx?CategoryID=54&SubCategoryID=131
http://americanpregnancy.org/pregnancy-health/tanning-during-pregnancy/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s